ליצירת קשר

  מאמר – ערב שירה בציבור לאורך ההיסטוריה

  מנהג ערב שירה בציבור תפס מקום לכל אורך היסטוריית האנושות והוא מצליח להישאר גם היום בעיקר בגלל תחושת ה”ביחד” המאוד נדירה בעידן הטכנולוגי כאשר רוב היום אנו מוצאים את עצמנו מתקשרים דרך מכשירי הטכנולוגיה. קל מאוד לחבר קבוצות גדולות בעזרת שירים שמשדרים את אותה האג’נדה או את אותה ה”רוח” של הקבוצה. כך אפילו קבוצת אנשים שהמכנה המשותף היחיד הוא השירה המשותפת שמחברת בין כל החברים יכולה להתקיים לאורך שנים.

  ערב שירה בציבור  כמגשר פערים

  קבוצת כדורגל שמורכבת מאלפי אוהדים בעלי עמדות פוליטיות שונות, מדינות שונות ואף שפה שונה, המכנה המשותף היחיד הוא אהבת הקבוצה ואחת הדרכים להתגבר על השוני של כל אחד מהאוהדים זה שירי האהדה ששרים לפני או במהלך המשחק שכל אוהד יודע בעל פה. מלבד האחדות שהשירה מביאה לאוהדים. אין ספק שלשחקני הקבוצה תהיה מוטיבציה לשחק בצורה הטובה ביותר בכדי לרצות את האוהדים. בנוסף אפשר למצוא אלפי אירועים פוליטיים בעולם כמו בחירות לממשלה כאשר לכל אדם יש דעה פוליטית שונה מהאחר וישנן מספר מפלגות עם דעות שונות ומנוגדות אך בסוף, כולם ישירו את המנון המדינה שאחד שמצביע על כך שלכולם באותה בסירה למרות השוני הפוליטי.

  ערב שירה בציבור כתפילה משותפת.

  מי מביננו לא אוהב לשיר “אחד מי יודע” בערב ליל הסדר, “ישמח חתני” מתחת לחופה, לשיר שירי עידוד במשחקי ספורט ואפילו באוטו עם חברים כדי להעביר את הפקקים? נושא הערב שירה בציבור קיים אצל כולנו והיה פה עוד הרבה לפני כולנו. אפילו בימי האדם הקדמון השירה בציבור הייתה אמצעי חיבור ותקשורת מרכזי בין האדם לעצמו, לזולת ולסביבה והיה נהוג לקיים ערב שירה בציבור סביב מדורת השבט. כשבני האדם החלו לחיות בקבוצות גדולות הם עדיין היו מתכנסים בקרב המשפחה הקטנה לערב שירה בציבור יחדיו בחגים ומועדי פולחני תפילה.

  שירה בציבור חיזקה אמונה ברעיון כלשהו ואיחדה בין בני אדם שונים ורבים. עד מהרה דתות, עמים ומלכים השתמשו במוזיקה ושירה בציבור על מנת לשרת אינטרסים מסוימים כמו התקרבות לדת או הגברת מוטיבציה בחיילי הקרב כדי להביא לניצחון.

  ערב שירה בציבור מקרבת לבבות ונותנת תחושה של “כולנו בסירה אחת”. מאז הקמתה של מדינת ישראל היה נהוג לארגן ערבי שירה בציבור בישובים העבריים ובשנות השישים ושבעים היו תכניות טלוויזיה רבות של שירה בציבור בערוץ הראשון ביניהן גם שרל’ה שרון.  כך תוכלו למצוא אלפי ישראלים צעירים ומבוגרים כאחד שמוצאים את השירה בציבור תחביב אהוב שמתקיים עם מעגל החברים, משפחה ואפילו חברים בעבודה.

  מוזמנים להתקשר אלי לפרטים נוספים והזמנות למספר: 054-6929925

  לקוחות מספרים

  הסרטונים שלנו

  שירה בציבור בדרום
  שירה בציבור לנוער

  נוער בן 16 שרים יוסי בנאי!!

  שירה בציבור לערב שבועות
  שירה בציבור יום העצמאות

  אינטימי לפעמים גם טוב

  שירה בציבור ביום העצמאות
  בירה ונשירה בירושלים

  ערב בירה ונשירה בירושלים

  צלצלו עכשיו או שלחו לנו הודעה

  ונחזור אליכם ממש מהר!

   054-6929925